חשבון אישי, השאלות והזמנות התחברות מהבית שעות פתיחה
יעץ בדוא"ל טפסי הספרייה יעץ אישי
citat h הזמנת חדרי דיונים יצירת קשר

תחום כתבי-עת

תחום כתבי עת מטפל ברכישה של כל סוגי כתבי העת, בקטלוגם, במיונם ובהצגתם לקהל. אוסף כתבי העת כולל עשרות אלפי כותרים בפורמטים שונים: כתבי עת מודפסים, אלקטרוניים, על גבי מיקרופילם, מיקרופיש ועוד, במגוון שפות. מהו כתב-עת?

 
מיקום וארגון: 

- מחלקת כתבי העת ממוקמת באגף החדש של הספרייה, קומה 2, חדר: 242.

- אוסף כתבי העת בעברית ממוקם בקצה הדרומי של הקומה הרביעית בספרייה הכללית.

- כתבי העת בלועזית ממוקמים באגף החדש בקומת ה- 0.

- כתבי העת המשפטיים נמצאים באזור המשפטים, בקומה הראשונה של הספרייה.

- הפורמטים המזוערים של כתבי העת הכוללים עיתונים ממוקמים בתוך אוסף כתבי העת בעברית ושם נמצאים גם הפריטים המזוערים האחרים בספרייה: שאלונים, ספרים נדירים וכתבי יד.

- כל כתבי העת מאורגנים על פי סדר נושאי רחב, ומספר המיון שלהם מתחיל, לרוב באות X.


אוסף כתבי העת האלקטרוניים:

הספרייה מנויה על מספר גדל והולך של כתבי עת אלקטרוניים. מנוי זה מאפשר גישה לטקסט המלא של כתבי העת באינטרנט  ומאפשרת גישה לטקסט המלא בדרכים הבאות: 
באמצעות מערכת חיפוש אחד בו רשומים כל כתבי העת שהספרייה מנויה עליהם. חלק מכתבי העת נגישים בפורמט אלקטרוני, שניתן לצפות בו באמצעות הקשת שם כתב העת ומעקב אחר הקישור לכתב העת האלקטרוני.

 

אוסף כתבי העת בעברית:

באוסף זה כ-3800 כתבי עת בתחומים שונים. הספרייה רוכשת את מרבית כתבי העת המתפרסמים בעברית, כולל אוסף גדול של עיתונות יומית ישראלית בפורמט מזוער. לרשות הקוראים מקראות למיקרופילם ולמיקרופיש.מאמרים בעברית ניתן לאתר באמצעות ניתן לחפש בו לפי נושא, לפי שם מחבר המאמר, שם כתב העת בו התפרסם המאמר ועוד.

 
אוסף כתבי העת בשפות שונות (מלבד עברית):

אוסף זה ממוקם באגף החדש בקומת ה-0 ובו כ-37,000 כותרים שונים. רוב כתבי העת באוסף זה הם בשפה האנגלית, אך קיים גם מספר לא מבוטל של כותרים בערבית, צרפתית, גרמנית, רוסית ובשפות אחרות.מאמרים באנגלית בנושאים שונים ניתן לאתר באמצעות מאגרי המידע. כאשר ידועים הפרטים הביבליוגרפים של המאמר, ניתן לאתרו בעזרת הקישור.

אוסף הזיעורים (מיקרופילם ומיקרופיש):

אוסף זה כולל כ- 6000 כותרים:

- ספרים 
- עבודות דוקטורט 
- עיתונות יומית – עיתונות עכשווית ישראלית ועיתונות מלפני קום המדינה, וכן עיתונים חשובים מהעולם 
- כתבי יד נדירים 
- אוספים מיוחדים

לרשותכם סורק ScanPro 2200 המיועד לצפייה ולסריקה של סרטי מיקרופילם ושקפי מיקרופיש. הסורק מוצב בקצה דלפק היעץ, הוא מחובר למחשב ומאפשר הדפסת דפים שנצפו כמו גם שמירה ושליחה בדוא"ל. לצד המכשיר חוברת הסבר לשימוש עצמי.
ניתן להדפיס ולצלם מתוך פורמטים אלה גם בשירות הצילום בספרייה.

- השאלת כתבי-עת ומדיניות צילום
טלפונים ודוא"ל תחום כתבי-עת
- דה מרקס יאיר ז"ל  לזכרו