חשבון אישי, השאלות והזמנות התחברות מהבית שעות פתיחה
יעץ בדוא"ל טפסי הספרייה יעץ אישי
citat h הזמנת חדרי דיונים יצירת קשר

פעילויות בספריית הילדים והנוער

פעילות בספריית הילדים והנוער
במהלך שנה"ל מציעה ספריית הילדים מגוון פעילויות וסדנאות לילדים בגילאי גן-יסודי .


אלף-בית של אוריינות מידע - פעילויות לילדי בתי ספר יסודיים

הפעילות מיועדת לכתות ב'-ד'. משך הפעילות כארבע שעות. הדרכה צמודה ע"י צוות הספרייה (גם בשפה הערבית). העלות: 600 ₪ לקבוצה של עד 35 ילדים. המפגש בספרייה משלב פעילות של למידת חקר עם פעילות של עידוד קריאה, תוך שימוש באוסף מקיף ועדכני שלמעל 20,000 ספרי ילדים בעברית ובערבית (ספרות ומידע). 

- למידת חקר: התנסות בתהליך של בחירת נושא, העלאת שאלות, ודיון במקורות מידע אפשריים. חיפוש המידע ודלייתו מתוך משאבי הספרייה והאינטרנט. עריכה לעבודה מתומצתת והצגתה בפני הכיתה. משוב על תהליך העבודה.

- עידוד קריאה: קריאה ועיון חופשיים בספרות ובספרי המידע לילדים. בחירת ספר והמלצה עליו בכתב ובעל-פה. כריכת כל ההמלצות ל"חוברת המלצות כיתתית", בה יכול כל ילד להיעזר כדי לבחור לעצמו ספר, ולהתייחס לספרים שהומלצו ע"י חבריו.


סדנאות לילדים והורים

חוויה בספריה: מלים, תמונות, ספרים ויצירה.

סדנא חוויתית ויצירתית לילדים בגילאי גן וכיתה א' ולהוריהם הסדנאות מיועדות לילדים בגילאי גן וכיתה א' שאינם שולטים עדיין בכתיבה ובקריאה, ומתמקדות בספרי מידע מאוירים לילדים בנושאים שונים כמו גוף האדם, חיות, כלי תחבורה ועוד. בעזרת הספרים, כל ילד יוצר כעין יומן על עצמו ועל העדפותיו האישיות, אותו הוא "כורך" לספר בסוף הפעילות ולוקח הביתה.מטרות הסדנה: לאפשר לילדים מפגש ראשוני ובלתי אמצעי עם ספרים בנושאים שונים שקרובים ללבם שאותם ניתן "לקרוא" גם דרך התמונות והצילומים. לחשוף את הילדים לעושר ומגוון של ספרים מסוגים שונים, כזה שאינו בנמצא ונגיש בחיי היום יום שלהם בבית וגם לא בגנים או בבתי הספר. להעניק חוויה מעשירה ויצירתית ותוך כדי כך לשווק את הספריה על ספריה כמקום מהנה וכייפי. משך המפגש:כשעתיים, בין השעות16.30-18.30 עלות: 40 ₪ לילד מועדים יפורסמו באופן שוטף באתר ובדף הפייסבוק שלנו. 

לפרטים נא לפנות ל:

יסמין אלעדyelad@univ.haifa.ac.il

תמי צוק - לזכרה